Domaradz (niem. Dumröse) to osada w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Damnica przy drodze krajowej nr 6.
Jej nazwę wywodzi się od nazwy osobowej Domarad. Najstarsze zapisy nazwy: Dommerese (1400), Dumrese (1485); niem. Damrose.
W wieku XIV na ziemi wokół Słupska mieszkał ród szlachecki Do-mrese; wśród jego dobr znajdowała się też miejscowość Domaradz.
Ród Domrese legitymował się herbem von Stojentinów. W 1440 roku Domaradz przeszedł drogą zakupu w ręce Martina von Zitzewitz i pozostał w rękach rodu przez blisko 500 lat - aż po 1945 roku. Według Brtiggemanna, około roku 1784 we wsi znajdowały się: folwark, gospoda i kuźnia; rezydował tu też nauczyciel (Schulmeister); na terenach należących do wsi działała cegielnia; dymów (domów) było 22. Hermann von Zitzewitz z Cecenowa, który przejął Domaradz w drodze dziedziczenia w 1834 roku, okazał się bardzo dobrym gospodarzem. Był ucieleśnieniem starej, pomorskiej tradycji rodowej, jako gospodarz i myśliwy. Za jego kadencji Domaradz rozkwitł. Przysłowiowy porządek "sięgał, gdzie wzrok nie sięga", a przejezdni długo pamiętali czyste, po wielekroć zamiatane drogi. Wieś przypominała wielki park. Do historii przeszły m. in. tamtejsze polowania. Z zabytkowych obiektów można obejrzeć pozostałości parku z pawilonem parkowym z połowy XIX wieku.
Ostatnimi właścicielami majątku byli Paul (zmarły w 1908 roku) i Peter Hermann. Domaradz leżał w otoczeniu wielkich kompleksów leśnych.
Z zabytkowych obiektów można obejrzeć pozostałości parku z pawilonem parkowym z połowy XIX wieku oraz kościół z 1907 roku.