FotoExploracje  Lębork dokumentacja fotograficzna opuszczonych miejsc i cmentarzy

O stronie

Logo Stowarzyszenia FotoExploracje Lębork

FotoExploracje Lębork to strona internetowa, mająca na celu przybliżyć Internautom wiele interesujących miejsc: niszczejących fabryk, hal, obiektów wojskowych, kamienic oraz innych niesamowitych miejsc, w których czas zatrzymał się wiele lat temu.
Przemierzamy wraz z grupą zaprzyjaźnionych eksploratorów (nie tylko z okolic Pomorza) opuszczone budynki nie po to, aby poszukać niesamowitych wrażeń, ale głównie dlatego, że z ogromnym zainteresowaniem i pasją fotografujemy tego typu miejsca i obiekty. Oczywiście nie zawsze są to wyprawy bezpieczne i niejednokrotnie kończą się problemami eksploratorów głównie z nadgorliwymi ochroniarzami. Jednak w bardzo wielu przypadkach zły stan techniczny wielu budynków czy innych miejsc nie pozwala na bezpieczne ich przeszukiwanie. Wiele zdjęć też – z uwagi na grożące niebezpieczeństwo – jest niekiedy robiona ”na szybkiego” i mogą się one wykazywać niepoprawnością techniczną.
W okolicy nie brakuje też starych, zaniedbanych i opuszczonych cmentarzy żydowskich czy niemieckich, które również z pasją fotografujemy i opisujemy.
Chociaż w ten sposób po części można zachować pamięć o tych miejscach i ludziach, którzy tam spoczęli.

“Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”